Valerijus Simulik
2020 Spalio 1 d. LR Seimo nario priimamasis dirba pirmadieniais nuo 11.00 iki 13.00 val.

TEISĖKŪRA

Seimo nario Valerijaus Simulik pranešimas spaudai

Savanoriški saugos būriai – pilietinė iniciatyva

Seimo narys šiaulietis Valerijus Simulik siūlo steigti savanoriškus saugos būrius viešajai tvarkai palaikyti. Tokie savanoriški piliečių junginiai galėtų ir turėtų kurtis kiekviename šalies mieste, miestelyje ar kaime ir kartu su policijos pareigūnais užtikrinti viešąją tvarką.
,,Kaip ir kada kilo idėja telkti žmones viešajai tvarkai palaikyti? Pirmiausia manau, kad tai tikrai nėra nauja idėja – patiems piliečiams, bendruomenės nariams dalyvauti užtikrinant viešąją tvarką. Gal tik užmiršta idėja.
Juk mums patiems rūpi miestas ir tvarka jame. Aš tai girdžiu vos ne kasdien iš šiauliečių, su kuriais bendrauju. Tikiu, kad kartu mes galime pasipriešinti tamsos jėgoms, galime būti vieningi ir spręsti problemas, - teigia Seimo narys Valerijus Simulik.
Antra, nusikaltimai gatvėse ir kitose viešose vietose įgauna pagreitį visoje šalyje. Žmonės yra sunerimę – ekonominis sunkmetis visada reiškia didėjantį nusikalstamumą.
Prisiminkime nesenus įvykius, kai Šiaulių pietiniame rajone, viešoje vietoje, rasta žiauriai nužudyta moteris. Ar mes galime būti abejingi šalia gyvenančių žmonių nelaimėms? Juk norime, kad jos nepasikartotų, kad jų būtų mažiau? Atėjo laikas veikti – patiems pasirūpinti savo artimųjų, kaimynų, svečių ir savo saugumu.
Akivaizdu, kad policijai, kai jos veiklai skiriama vis mažiau lėšų, susidoroti su keliamais uždaviniais vis sunkiau ir sunkiau. Maža to, artėja tamsusis metų laikas. Tikėtis, kad visos gatvės, kiemai vakarais ir naktimis bus apšviesti – nerealu. Ir aš kol kas negirdėjau jokių realių pasiūlymų, kaip, esant tokiai situacijai, užtikrinti viešąją tvarką. Savanoriški saugos būriai, manau, yra reali idėja ir sprendimas.
Esu šiaulietis, šiauliečiai manimi pasitikėjo ir išrinko į Seimą, todėl pirmiausia siūlau savanoriškų saugos būrių idėją įgyvendinti gimtuosiuose Šiauliuose.
Jau buvau susitikęs su Šiaulių apskrities policijos vadovais. Jų požiūris į tokią iniciatyvą yra teigiamas. Žinoma, reikia suderinti bendradarbiavimo, tvarkos, atsakomybių klausimus.
Anksčiau mūsų senoliai sakydavo: reikia šimto vyrų su dalgiais, ir jie padarys tvarką. Noriu pasakyti, kad savanoriški saugos būriai turi būti ir bus organizacija piliečių, labai atsakingai suvokiančių pareigas ir drausmę.
Visi savanoriai, pirmiausia, turės būti, jei dar nėra, policijos rėmėjais. Policijos rėmėjai – įstatymu įteisinti asmenys. Teisiškai apibrėžtos jų teisės, pareigos, net socialinės garantijos. Visa tai reiškia, kad bet kas negalės tapti savanorių saugos būrių nariais – atranka bus daroma.
Žodžiu, tai nebus saviveikla. Tai bus organizuota jėga, tikiuos, ateityje turėsianti savo uniformą, garbės kodeksą, atributiką. Šie dalykai priklausys nuo rėmėjų. Jų jau ieškau ir sulaukiu didelio jų pritarimo. Organizacijos ženklas, tiesą sakant, jau sukurtas (pagrindinis akcentas – Šiaulių miesto herbe esančios meškos galva, jėgos simbolis), vyksta paruošiamieji organizacijos steigimo darbai.
Tikiu, kad per pusmetį organizacija suburs apie šimtą žmonių. Jau dabar yra iniciatyvinė žmonių grupė, nekantraujanti pradėti veiklą.
Pirmiausia kviečiu dorus, sąžiningus žmones. Kviečiu buvusius statutinius pareigūnus – žmones, kurie žino, kas yra tvarka, atsakomybė, turi sukaupę didžiulę patirtį. Kviečiu studentus, sportuojančius, fiziškai stiprius žmones. Manau, kad organizacijoje vietą suras ir pensinio amžiaus žmonės.
Tikiuos bendradarbiavimo su saugos tarnybomis, šauliais, su visais, kuriems rūpi žmonių saugumas.“


Už Šiaulius


Už Šiaulius


2017 metų pavasario sesijos ir tarpsesijinio laikotarpio žmogaus teisių komiteto veiklos ATASKAITA


Valerijus Simulik

Lietuvos Respublikos Seimas

LIONS klubai Lietuvoje

Asociacija Savanoriški saugos būriai