Valerijus Simulik
2022 Rugsėjo 26 d. LR Seimo nario priimamasis dirba pirmadieniais nuo 11.00 iki 13.00 val.

TEISĖKŪRA

Apie valstybines vaistines

Valerijus Simulik

Gaila, kad šiandien Seime nepavyko priimti sprendimo, kuris būtų leidęs Lietuvoje steigti valstybines vaistines.

Nenoriu dabar kaltinti opozicijos, kuri nesiregistravo balsavimui, kitų kolegų parlamentarų. Jie turi kitokią nuomonę, jie turi teisę kitokiai nuomonei. Aš savo ruožtu manau, kad šiandien nebalsavusiųjų elgesį visų pirma nulėmė artėjantys rinkimai... Gaila, jei taip. Dar blogiau būtų, jei čia pasireiškė privataus verslo interesai ir įtaka...

Problema dėl vaistinių tikrai egzistuoja ir būtų neatsakinga ją neigti ar sakyti, kad viskas yra gerai. Nėra. Pakalbėkite su žmonėmis, ypač gyvenančiais regionuose, atokesniuose miesteliuose, kaimuose. Pats ne kartą ir ne du kalbėjausi apie tai su žmonėmis, atėjusiais pas mane į priėmimą.

Kas akivaizdu – į vaistines negalime žiūrėti kaip į parduotuves ar vaistų sandėlius. Negalime jų veiklos vertinti tik pagal verslo, pagal ekonominius kriterijus. Tai pernelyg svarbi sritis ir čia visų svarbiausia turi būti ne pelnas ir komercija, o prieinamumas (tiek tinklo, tiek kainų prasme) bei gebėjimas pasiūlyti žmonėms tai, ko jiems reikia. Ir kada reikia.

Vaistinėse ligoninėse jau ir dabar yra, tačiau negali parduoti vaistų pacientams į išorę. Beveik išnyko budinčios vaistinės – o tokių reikia, įkūrus valstybinį tinklą jų būtume galėję turėti daugiau. Ką jau kalbėti apie tai, kad būtų didėjusi konkurencija, o tai lemtų mažėjančią vaistų kainą.

Pasikartosiu – gaila, kad nepavyko. Visgi tai nereiškia, kad projektas palaidotas visam laikui. Reikia dirbti ir stengtis iš naujo, viskas įmanoma ir padaroma.

Tebūnie tai politinė reklama, nors iš tiesų tėra politinė refleksija...


Už Šiaulius


Už Šiaulius


2017 metų pavasario sesijos ir tarpsesijinio laikotarpio žmogaus teisių komiteto veiklos ATASKAITA


Valerijus Simulik

Lietuvos Respublikos Seimas

LIONS klubai Lietuvoje

Asociacija Savanoriški saugos būriai