Valerijus Simulik
2022 Rugsėjo 26 d. LR Seimo nario priimamasis dirba pirmadieniais nuo 11.00 iki 13.00 val.

TEISĖKŪRA

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nario Valerijaus Simulik pranešimas spaudai 2020 m. kovo 2 d.

Atėjo laikas rimtoms permainoms Lietuvos bankų sistemoje

Gyvename laike, kai bankų teikiamos paslaugos tapo neišvengiama kiekvieno iš mūsų kasdienybės dalis. Atlyginimai, pensijos, išmokos, mokesčiai ir t. t., tai finansinės operacijos, kurios vyksta tarpininkaujant bankams. Deja, bet vis labiau bankų veikla tampa orientuota į juos pačius, o ne į tuos, kurie jų paslaugomis naudojasi. Todėl vis didesnė mūsų visuomenės dalis palaiko valstybinio komercinio banko steigimo idėją.

Šiandien, kai ne tik regionuose, bet ir miestuose uždarinėjami bankų skyriai ir dėl to kasdienės paslaugos daliai gyventojų tampa neprieinamos. Kai dėl konkurencijos stokos bankų teikiamų paslaugų įkainiai nuolat kyla, o jaunoms šeimoms ar pradedančiam verslui vis sunkiau gauti paskolas būstui ar verslo pradžiai, Seimas neturi likti pasyviu stebėtoju.

Suprasdamas, kad bankas yra neatsiejama kiekvienos valstybės dalis, o gyventojams tai tam tikro finansinio stabilumo ir gerovės garantas, manau tiek Seimas, tiek Vyriausybė neturi likti tik stebėtoju.

Todėl šiomis dienomis, kartu su kitais Seimo nariais, Seime įregistruotas nutarimo projektas “Dėl Valstybinio komercinio banko steigimo”, kuriuo siūloma Vyriausybei, kaip valstybės turto savininko funkcijas įgyvendinančiai institucijai, parengti ir pateikti Seimui teisės aktų projektus valstybiniam komerciniam bankui steigti.

Seime, diskusijos apie valstybinio banko įkūrimą, vyksta nuo 2009 m. t. y. daugiau kaip dešimtmetį. Buvo įregistruotas ne vienas Seimo nutarimo projektas dėl valstybinio komercinio banko įsteigimo, tačiau jokių konkrečių sprendimų nebuvo priimta. Pritrūkdavo drąsos ir politinės valios.

Manau, atėjo laikas, kuomet Lietuvos valdžia sutelkus bendras jėgas gali imtis ryžtingų veiksmų, kurie pakeistų šiuo metu susidariusią situaciją bankiniame sektoriuje. Vyriausybė turi imtis iniciatyvos ir steigti valstybinį komercinį banką, kuris kredituotų Lietuvos įmones bei gyventojus, būtų valstybinio ekonominio gyvenimo skatinimo instrumentas, užtikrintų finansinių paslaugų prieinamumą regionuose.

Manau Seimas ir Vyriausybė turi rūpintis savo piliečiais, jeigu privatūs bankai negali atlikti jiems priskirtų funkcijų pilna apimtimi.

Tikiu, kad valstybinio komercinio banko įsteigimas turės didelę įtaką visos valstybės ekonominiam gyvenimui ir konkurencinei aplinkai bankų sektoriuje, ir suprantu, kad valstybinis komercinis bankas, tiek siekdamas pritraukti finansinius išteklius, tiek siūlydamas finansines paslaugas, turės konkuruoti su kitais šalyje veikiančiais bankais, tačiau valstybė privalo užtikrinti savo žmonėms galimybę rinktis.

Daugiau informacijos: Seimo narys Valerijus Simulik mob. 8-698-42116

 


Už Šiaulius


Už Šiaulius


2017 metų pavasario sesijos ir tarpsesijinio laikotarpio žmogaus teisių komiteto veiklos ATASKAITA


Valerijus Simulik

Lietuvos Respublikos Seimas

LIONS klubai Lietuvoje

Asociacija Savanoriški saugos būriai