Valerijus Simulik
2020 Spalio 1 d. LR Seimo nario priimamasis dirba pirmadieniais nuo 11.00 iki 13.00 val.

TEISĖKŪRA

ŽTK pirmininkas: nulis tolerancijos brutaliems veiksmams ir padarytos išvados – tai būtų tikroji žiauraus elgesio prevencija

Visuomenę sukrėtė žinia, kad sekmadienio naktį Tauragės rajone, kaimo turizmo sodyboje, nuo neblaivaus nepilnamečio nukentėjo nepilnametė mergina. Ji patyrė didelius smurtinius sužalojimus.

Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulikas domėjosi situacija – ar nusikaltimas yra tiriamas visa apimtimi, neieškant neteisėtų galimybių švelninti smurtautojo padarytus veiksmus dėl tėvų padėties ar kitų aplinkybių. V. Simuliko nuomone, skaidrus tyrimas ir adekvačios bausmės neišvengiamumas yra prevencinė priemonė užkardyti panašiems brutaliems nusikaltimams ateityje. Apie šį atvejį komiteto pirmininkas kalbėjosi su generaliniu prokuroru Evaldu Pašiliu ir buvo patikintas, kad byla tiriama labai dėmesingai ir jokios neteisėtos priedangos žiauriai pasielgusiam  vaikinui nebus taikomos. Visuomenė taip pat bus informuojama apie bylos eigą tiek, kiek tai atitinka viešąjį interesą ir kiek tai negali kenkti tyrimui. V. Simulikas pažymi ir tai, kaip svarbu šioje situacijoje gerbti privatumą, atsižvelgiant, kad kalbama apie vaikus.

Komiteto pirmininko nuomone, svarbu įsiklausyti ir į vaikų psichiatro, visuomeninio Žmogaus teisių komiteto patarėjo – eksperto Lino Slušnio įžvalgas, kad paauglių agresyvios reakcijos turi būti pastebėtos pirminiuose jų pasirodymuose, ir paaugliai nedelsiant turi gauti visa reikiamą pagalbą ugdant gebėjimą tokias reakcijas suvaldyti. „Turime matyti, jausti savo vaikų nuotaikas ir laiku suteikti reikiamą pagalbą, kol elgesio problemos nėra įsisenėjusios”, – sako komiteto pirmininkas, – „tik  taip galime tikėtis efektyvios brutalių, nežmoniškų nusikaltimų prevencijos“.

V. Simulikas susisiekė su Vaiko teisių apsaugos kontroliere Edita Žiobiene ir buvo patikintas, kad Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga stebi situaciją, kad vaiko teisės nebūtų pažeistos. Žmogaus teisių komitetas ir toliau domėsis Tauragės rajono atveju, siekdamas, kad visuose tyrimo ir pagalbos teikimo etapuose būtų išvengta žmogaus teisių pažeidimų.

 

Parengė Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja Eglė Gibavičiūtė

Tel. (8 5) 239 6809, el. p. egle.gibaviciute@lrs.lt


Už Šiaulius


Už Šiaulius


2017 metų pavasario sesijos ir tarpsesijinio laikotarpio žmogaus teisių komiteto veiklos ATASKAITA


Valerijus Simulik

Lietuvos Respublikos Seimas

LIONS klubai Lietuvoje

Asociacija Savanoriški saugos būriai