Valerijus Simulik
2020 Spalio 1 d. LR Seimo nario priimamasis dirba pirmadieniais nuo 11.00 iki 13.00 val.

TEISĖKŪRA

Seimo nario V.Simulik pranešimas: Dėl piliečių saugumo ir Policijos finansavimo

Socialliberalai sveikina Policiją, kuriai pavyko užsitikrinti finansavimą, leisiantį tinkamai ginti Lietuvos žmonių saugumą.

Vakar Teisės ir teisėtvarkos komitetas iš dalies patenkino socialliberalo Valerijaus Simulik registruotą įstatymo pataisą, kuri reikalavo palikti Policijai 2008 metų finansavimo lygį.

Pasak V.Simulik, visiems žinoma, kad ekonominio nuosmukio laiku labai padidėja nusikalstamumas, todėl Vyriausybės planai mažinti finansavimą Policijai, galėjo baigtis tikra katastrofa. Jau dabar Policija beveik neturi galimybės vykti į įvykio vietas, patruliuoti, o nuo rudens praktiškai būtų reikėję Policiją išviso išformuoti, nes ji būtų nepajėgusi vykdyti jai priskirtų funkcijų.

„Džiaugiuosi, kad Teisės ir teisėtvarkos komitetas įsiklausė į mūsų argumentus ir neleis Vyriausybei taupyti piliečių saugumo sąskaita", - teigia Seimo narys V.Simulik.

Naujoji sąjunga (socialliberalai) į kovą už Lietuvos piliečių saugumą įsijungė nuo pat pradžios - V.Simulik registravo įstatymo pataisą, reikalaujančią išlaikyti būtiną finansavimą Policijai; šių metų kovo 26 dieną visoje Lietuvoje prie Policijos komisariatų buvo surengta Policijos palaikymo akcija; per savaitę buvo surinkti daugiau negu 10 tūkstančių Lietuvos piliečių parašų, kuriais remiama Biudžeto įstatymo pataisa, numatanti, kad Policijai būtų išlaikytas 2008 metų finansavimo lygis.

„Reikia tikrai pasidžiaugti, kad aktyviai veikusi Policija, kartu su didžiuliu visuomenės palaikymu, atkreipė dėmesį į kritinę padėtį, į kurią juos įstūmė Vyriausybės planai taupyti žmonių saugumo sąskaita", - teigia Naujosios sąjungos socialliberalų lyderis Artūras Paulauskas.

Pasak jo, Naujoji sąjunga tęs dialogą su Policijos ir kitų statutinių pareigūnų profesinėmis sąjungomis, gindami visuomenės saugumą bei siekdami sutelkti politinę paramą Policijai ir kitoms institucijoms.


Už Šiaulius


Už Šiaulius


2017 metų pavasario sesijos ir tarpsesijinio laikotarpio žmogaus teisių komiteto veiklos ATASKAITA


Valerijus Simulik

Lietuvos Respublikos Seimas

LIONS klubai Lietuvoje

Asociacija Savanoriški saugos būriai