Valerijus Simulik
2020 Spalio 1 d. LR Seimo nario priimamasis dirba pirmadieniais nuo 11.00 iki 13.00 val.

TEISĖKŪRA

Jei apie mane kalba, vadinasi, gyvenu

AValerijus Simulik

Jau eina į pabaigą antras dešimtmetis, kai valgau politiko duoną. Reikia pripažinti, kad kartais ta duona buvo ir sprangi, bet akivaizdu, kad niekam neužkliūti gali tik nieko nedarydamas. Tokie ir yra demokratijos privalumai – šimtai skirtingų nuomonių, daugybė požiūrio taškų. Arba, trumpai ir šiaulietiškai tariant, - aš ne pinigas, kad mane visi mylėtų.

Jei mane aptarinėja, vadinasi, esu žinomas. Greičiausiai man dar ir pavydi, nes apie nieko nepasiekusius, nieko nedarančius tiesiog nekalba. Nekalba ir apie tuos, kurie patylomis springsta pavydu dėl idėjų, sukauptos patirties, suburtos komandos. Dėl noro ir galimybių dirbti.

Besiplėtojančios technologijos įneša vis daugiau naujovių ir į politikų gyvenimą, o tuo pačiu ir į demokratijos plėtrą. Socialiniai tinklai bei politikų veikla juose davė pradžią naujam etapui – galimybę viešai pareikšti savo nuomonę neperkant ploto laikraštyje, galimybę diskutuoti su politikais tiesiogiai. Bet kaip visada – lazda turi du galus. Atsivėrusios galimybės parodė ir išvirkščią demokratijos pusę. Piktus įžeidinėtojus, kurie dėl savo nenusisekusio gyvenimėlio kaltina bet ką, tik ne save, jau teko pamokyti, kad diskusija ir nuomonių įvairovė tai nėra tas pats, kas šmeižtas, drabstymas purvais, įžeidinėjimas. Ačiū pareigūnams, kurie puikiai dirba savo darbą ir greitai nustato, iš kur pilasi įžeidimai ar nebūtos istorijos.

Populiariuose socialiniuose tinkluose užsiveisė trolių. Tiems, kas nežino – mitologiniai troliai yra keisti padarai, kurie gyvena miškų tankmėje, kalnų urvuose ir nekenčia saulės šviesos. Ne kitokie ir tie naujoviški troliai, besislepiantys socialiniuose tinkluose. Pasivadina išgalvotais vardais ir nuolat kartoja ir kartoja istorijas, kuriose dažniausiai nei krislo tiesos. Tokie keisti  padarai labai praverčia, kai nėra argumentų, kai trūksta tikrų faktų ar įrodymų. Tada sprendimas aiškus – sugalvoji kokį „Saulės berniuką“, surandi tokį žmogelį, kuris turėtų daug laiko tuo berniuku pabūti ir pirmyn – gali bet ką įteigti, aplink tokį „berniuką“ suburti tam tikrą nuomonių „burbulą“. Tobula, jei toks „berniukas“ bent jau moka rašyti lietuviškai, jei nuo pirštų  nenusprūsta bent jau „durneu tu“ ir „gražei parašei“. Priešingu atveju labai akivaizdu, kad žmogus nespėjo net į lietuvių kalbos pamokas, kur jau ten daugiau. Štai tau ir mūsiškas, lietuviškas „trolis“. Kuris tikrai labai nemėgsta saulės šviesos.

Niekada nedrįsau manyti, kad visi turi galvoti taip, kaip aš. Džiaugiuosi kritika, nes tai yra galimybė pamatyti klaidas ir jas taisyti. Kitaip tariant, tobulėti. Labai džiaugiuosi, kai žmonės ateina, rašo, skambina, kviečia – tokiais atvejais visada stengiuosi išnaudoti atsiveriančią galimybę. Diskutuosiu, kalbėsiuosi, kol tik žmonėms bus svarbu, kol bus rasti sprendimai, išeitys. Tačiau niekuomet netoleruosiu žeminimo, šmeižto, apkalbų. Tam visuomet pasitelksiu atitinkamas, tuo besirūpinančias institucijas.

Jau esu sakęs, kad ketinu kelti savo kandidatūrą artimiausiuose Šiaulių mero rinkimuose. Nesislapstau nuo kritikos, nebėgu nuo diskusijos. Esu atviras ir tiesus. Man nereikia slėptis už jokių „trolių“. Jei matau, kad kažkas daro negerus darbus ir turiu įrodymų – tada ir kalbu apie tai. Jei įrodymų neturiu, vadinasi, kalbėti nėra apie ką. Nesolidu politikui vadovautis gandais ir emocijomis.

Žinau, kad teisingumas ir padorumas niekuomet neišeis iš mados. Todėl kviečiu diskutuoti, kalbėtis ir gerbti vieni kitų nuomones. Kitais atvejais pasirūpins teisėsauga.

Visuomeninio judėjimo „Už Šiaulius“ pirmininkas, Seimo narys Valerijus Simulik


 


Už Šiaulius


Už Šiaulius


2017 metų pavasario sesijos ir tarpsesijinio laikotarpio žmogaus teisių komiteto veiklos ATASKAITA


Valerijus Simulik

Lietuvos Respublikos Seimas

LIONS klubai Lietuvoje

Asociacija Savanoriški saugos būriai