Valerijus Simulik
2020 Spalio 1 d. LR Seimo nario priimamasis dirba pirmadieniais nuo 11.00 iki 13.00 val.

TEISĖKŪRA

Siūlau garbingą išeitį tiems, kurie nebenori dirbti Seime

Šiandien Seimas balsuos dėl siūlymo rengti pirmalaikius parlamento rinkimus. Tokį pasiūlymą įregistravo opozicijos atstovai, motyvuodami, esą ilgiau šiandieninės sudėties Seimas dirbti nebegali.

Kaip Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkui man tikrai nejauku stebėti dalies savo kolegų kančią. Jaučiu pareigą ateiti jiems į pagalbą ir priminti Konstitucijoje įtvirtintas prigimtines žmogaus teises bei laisves. Pagrindinė iš jų – prievartinis darbas yra draudžiamas. Niekas neturi teisės versti kito žmogaus dirbti per prievartą.

Kita vertus, anokia paslaptis, jog opozicija pirmalaikių rinkimų trokšta jau nuo antrojo 2016-aisiais įvykusių Seimo rinkimų turo. Nuo tada, kai triuškinamai pralaimėjo tuos rinkimus. Pastarosiomis dienomis prie opozicionierių prisijungė dar keli parlamentarai, staiga praradę norą dirbti Seime. O gal tiesiog todėl, kad reikalauti priešlaikinių rinkimų nūdien tapo madinga ir populiaru.

Kaip bebūtų, kolegoms, kurie kankinasi ir vargsta, siūlau labai paprastą ir garbingą išeitį. Neverta kurti komisijų, registruoti projektų, kalbėti ir aimanuoti, plėšytis marškinius. Viską galima padaryti kur kas paprasčiau. Ir didvyriškiau.

Tereikia 71 Seimo nario sprendimo savanoriškai atsisakyti mandatų. Viskas: nebelieka daugumos, parlamentas nebegali priiminėti sprendimų, Vyriausiajai rinkimų komisijai nelieka nieko kito, kaip tik skelti pirmalaikius rinkimus. Ne vėliau kaip po pusmečio.

Tad tie, kurie sako, kad darbas Seime tapo nebeįmanomas;

Tie, kas mano, jog yra nepajėgūs atstovauti savo rinkėjų, įgyvendinti jų lūkesčių;

Tie, kurie suvokia, kad Seime jie ne dirba, o tiesiog sėdi ir gauna algą;

Tie, kuriems kančia eiti į parlamentą, dalyvauti komitetų ir komisijų posėdžiuose;

Tie, kurie baiminasi įtakų, tikrų ir mistinių grupuočių spaudimo;

Tie, kurie nesugeba, nepajėgia ar nebenori atlikti Konstitucijoje numatytų Seimo narių pareigų;

Pagaliau tie, kuriems Seime gėda, nejauku, amoralu ir panašiai - turi puikią galimybę parodyti ir įrodyti, jog visos jų godos – ne dėl viešosios nuomonės, ne dėl viešųjų ryšių, ne pasiteisinimas, o nuoširdus rūpestis žmonėmis. Tad prašom – drąsiai pirmyn.

Priešingu atveju jūsų raudos ir pagraudenimai neturi prasmės ir niekam nerūpi. Priešingu atveju jūs tiesiog meluojate visuomenei. Jūs apsimetinėjate ir tiesiog drumsčiate vandenį. Puikiai suvokdami, jog jokių pasekmių nebus.

Ryžkitės, kolegos. Nuo Seimo iki Vyriausiosios rinkimų komisijos – vos kelios minutės. Parašote pareiškimą, komisija per kelias dienas jį patenkins – ir jūs laisvi.

Aš asmeniškai pirmalaikių rinkimų nepalaikau ir nepalaikysiu. Kaip ir dauguma mano kolegų iš valdančiosios daugumos. Dėl paprastos priežasties – mes nebijome atsakomybės ir darbo. Mes darome tai, ką ir turi daryti Seimo nariai.

Taip, gal ne visada pavyksta. Gal ne visada sprendimai teisingi, tačiau mes juos taisome. Gal ne visada sekasi taip greitai, kaip norėtųsi – tačiau mes einame pirmyn. Ne rypuojame, ne sabotuojame, ne mezgame politines intrigas, o dirbame.

Kaip šiandien pasakė Prezidentė - Seimas turi ieškoti dialogo ir užtikrinti valstybėje politinį stabilumą.

Daugiau informacijos:

Seimo narys Valerijus Simulik mob.8-698-42116


Už Šiaulius


Už Šiaulius


2017 metų pavasario sesijos ir tarpsesijinio laikotarpio žmogaus teisių komiteto veiklos ATASKAITA


Valerijus Simulik

Lietuvos Respublikos Seimas

LIONS klubai Lietuvoje

Asociacija Savanoriški saugos būriai